Člani Rosa Vrhnike znova uspešni, mladinci z 2. porazoma

V tekmi 3. kroga v ligi za obstanek sta na Ježici moči pomerili domača zasedba in gostje iz Vrhnike. Uvodne minute so pripadale gostom, ki so hitro povedli (0:7), a so domačini znali kaznovati ležernost v obrambi Vrhničanov in v 5. minuti ujeli priključek (12:13). Sledila je serija domačih, ki so z dvanajstimi zaporednimi točkami prevzeli pobudo in zaključili 1. četrtino sebi v prid (28:17). V nadaljevanju so Vrhničani, ki so s tesnejšim pokrivanjem prostora domačinom dovoljevali vse manj prostora, ujeli “ježke”, ki so v polčasu vodili le še za 3 točke (42:39).

Začetek drugega polčasa je pripadal mladi ekipi domačih, ki so z desetimi zaporednimi točkami spet rezultatsko pobegnili (52:39). Igra je nato zavoljo bolj čvrste obrambe Vrhničanov postajala vse bolj fizična. Ta je bolj odgovarjala gostom iz Vrhnike, ki so se do konca 3. četrtine uspeli povsem približati (57:56). V nadaljevanju so gostje znali izkoristiti odsotnost nosilcev domačih (pet osebnih napak) in zasluženo slavili novo pomembno zmago v boju za obstanek.

Ježica : KK Rosa Vrhnika 72:84 (28:17, 14:22, 15:17, 15:28)

Strelci za Rosa Vrhniko: Hadalin in Zobec po 14, Weixler 13, Kralj 10, Kos in Brenčič po 9, Turšič 7, Drašler 6, Homovec 2

MLADINCI

V zaostalem srečanju 13. kroga 2. SKL U19 sta na Vrhniki pomerili moči domača ekipa mladincev in gostov iz Bele krajine. Tekmo so bolje začeli domačini, ki so z delnim izzidom 12:0 ob koncu prve četrtine povedli 17:7. Do prvega krajšega odmora so gostje iz Črnomlja uspeli vzpostaviti ravnotežje v igri in razliko zmanjšati na 7 (19:12). V drugi četrtini, kljub fanatični borbi v obrambi, igra Vrhničanov v napadu nikakor ni stekla in visoki gostje so s pridom izkoristili ponujeno ter z delnim rezultatom 0:10 spet ujeli priključek (23:24) in tekma se je začela tako rekoč znova.

Po glavnem odmoru je igra domačih spet začela dobivati svojo podobo. Ko je že vse kazalo na presenečenje domačih (40:34 v 34. minuti), da bodo ugnali vodečo ekipo v ligi, pa so v samem zaključku bili Vrhničani manj zbrani. Delni rezultat 0:8 v samih izdihljajih tekme je bil usoden za zmago Vrhničanov, ki pa so kljub porazu navdušili z borbeno igro.

KK Rosa Vrhnika : KK Kolpa 45:51 (19:12, 4:12, 13:9, 9:18)

V zadnji tekmi mladinske sezone 2018/19 je zdesetkana postava Vrhničanov gostovala v Kamniku. Po izenačeni prvi četrtini (20:21) so domačini s hitrejšo in napadalnejšo igro prevzeli pobudo na srečanju in odšli na glavni odmor z dvanajstimi točkami prednosti (40:28).

Vrhničani so si med odmorom znova nabrali moči in začeli tretjo četrtino silovito. Z delnim rezultatom 0:11 so ujeli priključek in tekma je bila spet zanimiva. Žal je v nadaljevanju svoj davek terjalo dejstvo, da so gostje imeli na klopi za rezerve na razpolago le dva igralca. Posledično je tempo igre padel in domačini so to znali izkoristiti in tekmo mirno pripeljati do konca.

KK Calcit Kamnik : KK Rosa Vrhnika 72:59 (20:21, 20:7, 16:19, 16:12).