Člani konkurenčni Idriji!

Zaradi odpovedi tekmovanja ekipe Stražišča so naši člani prvo tekmo sezone odigrali to soboto. Na drugi strani igrišča jih je čakala ekipa Idrije, ki tudi letos velja za eno močnejših v naši skupini. Vrhničani so nastopili brez pomembnega člana prve peterke (bolezen) in kot da to ne bi bilo dovolj, sta se v prvi četrtini poškodovala še dva ključna igralca. Kljub temu so domačini ob koncu prve četrtine povedli za 7 točk (24 : 17)! Presenečeni gostje so nato v nadaljevanju zgostili obrambne vrste in uspeli ob polčasu povesti z rezultatom 29 : 34. V drugem polčasu se je prednost Idrčanov gibala med 10 in 15 točkami, a domači še niso rekli zadnje besede. V zadnji četrtini (ki so jo Vrhničani dobili s 23 : 15) so se gostom zelo približali in jim do konca tekme ‘dihali za vrat’. Končni rezultat (66 : 73) ob upoštevanju vseh okoliščin (bolezen, poškodbe, prva tekma sezone, močan nasprotnik, ki odkrito naskakuje 2. SKL,…) niti ni tako slab. Nasprotno. Ob popolni ekipi bi bila Idrija realno premagljiva. Bolj skrbi zdravstveno stanje v ekipi in hitro nadaljevanje prvenstva. Že prihodnji vikend bo naš nasprotnik ekipa iz Ajdovščine in upamo, da bo tokrat sreča na naši strani!