ČLANI

V tekmi zadnjega kroga rednega dela 3. SKL zahod so Vrhničani gostovali v Ajdovščini. Po izenačeni igri v prvi četrtini (19:18) so domačini ob koncu druge, z delnim rezultatom 10:0, pobegnili na 42:35. V drugem delu srečanja so Vrhničani kljub šestim prejetim trojkam držali vse niti igre v svojih rokah in s pridom izkoriščali napake v nasprotnikovi obrambi. Priigrano prednost treh točk so v zadnji minuti rutinirano uspeli zadržati do konca in zasluženo slavili zmago.

KK Leone Ajdovščina : KK Rosa Vrhnika 81:84 (19:18, 23:17, 18:22, 21:27).

Strelci za Rosa Vrhniko: Homovec 18, Drašler in Hadalin po 14, Muharemović 12, Brenčič 11, Rus 7, Zobec 6, Medmeš 2.

MLADINCI

V nedeljskem obračunu ekip 2. SKL U19 sta na Vrhniki moči pomerili domača ekipa in košarkarji iz Sežane. Kljub nepovezani in na trenutke brezglavi igri, so domači hitro povedli 13:3. Gostje so po minuti odmora strnili svoje vrste in se z delnim rezultatom 2:9 približali na vsega 3 točke zaostanka. Do polčasa se domačim kljub vpadljivejši igri nikakor ni uspelo rezultatsko oddaljiti. Na glavni odmor so odšli s prednostjo šestih točk (37:31) in nadaljevanje je ponujalo veliko možnosti za obe ekipi.

V drugem polčasu so Vrhničani kljub nižji postavi uspešno zapirali prostor pod svojim obročem in z agresivno obrambo vsilili tekmecu svoj ritem igre. Rezultat 3. četrtine 22:10 jim je zagotovil prvo zajetnejšo prednost (59:41) in dober obet za zaključek tekme, ki so ga domači varno izpeljali do konca. Veseli dejstvo, da kljub številnim menjavam ritem igre Vrhničanov ni trpel in da so priložnost za igro dobili vsi domači košarkarji.
KK Rosa Vrhnika : KK Mesarija Prunk Sezana 85:62 (16:12, 21:19, 22:10, 26:21).

U15 A

Nova zmaga pionirjev na gostovanju v Logatcu, a tokrat s precej slabšo igro. Še posebno v obrambi je bilo premalo sodelovanja in borbenosti tako, da so domači zlahka prihajali do priložnosti za neoviran met. Tudi v napadu kolektivni pristop ni deloval. Storjenih je bilo veliko nepotrebnih napak. Končni rezultat tekme je bil 66:58, večino točk ekipe pa sta dosegla Anes (35) in Erazem (15).

U15 B

Tudi pionirji B so bili v nedeljo uspešni in vknjižili novo zmago proti B ekipi Ilirije. Tekma je bila izjemno napeta skozi prve 3. četrtine, v zadnji pa so naši mladci stopili na plin in zadnjo četrtino dobili z 8 točkami razlike. Končni rezultat 54 : 60 za Vrhniko!