Vrhničani so v predhodno odigrani tekmi 2. kroga lige za obstanek v 3. SKL gostovali v Kamniku. V zelo pomembnem srečanju za obe ekipi smo bili priča dvema povsem različnima polčasoma. Prvi del srečanja so domačini s hitrimi protinapadi in kombinatorno igro nadzirali potek srečanja. Uspešno so znali kaznovati luknjičasto obrambo gostov in razlika enajstih točk v polčasu (56:45) je bila ob prevelikem številu prejetih točk Vrhničanom slaba popotnica pred nadaljevanjem.

Drugi polčas pa je ponudil s popolnoma prerojeno ekipo gostov. Ti so z agresivnejšo obrambo začeli dobivati skok in tudi v napadu je posledično stekel met. Samo v 3. četrtini so Vrhničani zadeli 7 metov od daleč, vključno z neverjetno trojko čez celo igrišče ob zvoku sirene. S tem so Vrhničani tudi izenačili izzid (76:76). V zadnji četrtini so ustvarjen in prigaran momentum znali pretvoriti v popolno kontrolo nad srečanjem, ki so ga uspešno pripeljali do zadnjega piska sirene, ki je naznanjala zmago gostov 94:104.

Calcit Basketball : KK Rosa Vrhnika 94:104 (23:25, 26:20, 20:31, 18:28).

Strelci za Rosa Vrhniko: Kralj 37, Drašler, Weixler in Hadalin po 15, Kos 7, Homovec in Muharemović po 6, Zobec 3.