Članska ekipa je na 2. domači tekmi v letošnji sezoni vknjižila novo zmago, ki pa je bila vse prej kot lahka. Po začetnem vodstvu so pobudo na igrišču namreč prevzeli gostje iz Postojne in z nekaj zadetimi meti z razdalje prvo četrtino dobili z rezultatom 14:19. Tudi v nadaljevanju se vrhniški košarkarji niso uspeli približati gostom, ki so tako polčas dobili z 7 točkami prednosti (29:36). Očitno je premor med polčasoma pomagal, saj so 3. četrtino odlično začeli in z dobro igro v obrambi ter v napadu rezultatsko prednost gostov hitro izničili in do konca 3. četrtine povedli z 10 točkami razlike (54:44). Z borbenostjo in nekaj lepimi potezami so nadaljevali tudi v zadnji četrtini in dvoma o zmagovalcu nekaj minut pred koncem ni bilo več. Končni rezultat 76:55 v korist vrhniških igralcev.

Strelci za Ipros Vrhniko: Homovec 16, Ribič 14, Hadalin 12, Zobec 9, Jurjevčič in Drašler po 8, Kos 6, Vodopivec 3.

Naslednji teden bo članska ekipa odpotovala na enega najtežjih gostovanj v sezoni, nasprotnik bo prav tako še neporažena ekipa Gorenje vasi! Čaka nas torej pravi derbi za vrh lestvice!